Меню

Мікрокредит: як це працює і що потрібно знати про позику

До зарплати залишилася умовно тиждень, а гроші були потрібні ще вчора. Відкладати на чорний день не виходило, друзі не виручать. Чи варто брати кредит онлайн і що потрібно про нього знати?

Визначитеся, чи ваша ситуація настільки критична, що на її рішення потрібно позичати гроші. По-друге, оцініть свої фінансові можливості: гроші потрібно повертати з відсотками. Чи зможете ви повернути позику вчасно? Отже, гроші потрібні, і ви задумалися про кредит. З чого почати?

 

Виберіть кредитора для отримання онлайн кредиту

Якщо немає часу або ви не впевнені, що банк схвалить кредит, а сума потрібна невелика і на короткий термін, звертайтесь в мікрофінансову організацію.

МФО створені для підтримки малого бізнесу, який не завжди може розраховувати на фінансування банків. Але серед звичайних людей послуга теж стала користуватися попитом, тому МФО видають і споживчі позики (в тому числі позики «до зарплати»). 

 

Як це працює і що потрібно знати про МФО?

В договорі на першій сторінці повинна бути вказана повна вартість онлайн кредиту в Україні у відсотках річних. Якщо ви берете кредит в мікрофінансовій організації, перевірити, чи є обрана компанія в державному реєстрі.

Коли дізнаєтесь все про умови позики, не поспішайте підписувати договір. Візьміть паузу і перевірте, чи є в реєстрі організація, яку ви вибрали. Дані повинні повністю відповідати даним в реєстрі: ОГРН, ІПН, повне та скорочене найменування, адреса місцезнаходження.

 

Оцініть пропозицію

Якщо онлайн кредит без фото потрібний терміново, не поспішайте і не приймайте поспішних рішень: оцініть різні пропозиції. Хоча мікропозики видають на короткий термін, враховуйте, що 1-1,5% в день – це 30-45% на місяць. Зважте, чи дійсно ви готові переплачувати.

Отже:

  • оцініть відсоткові ставки, прочитайте індивідуальні умови договору; 
  • вивчіть індивідуальні умови договору;
  • перевірте повну вартість позики.

 

Терміни кредитування

Не забувайте, що мікрокредит працює на вас, тільки якщо ви подали онлайн заявку на кредит на невеликий термін. Чим швидше ви повернете заборгованість, тим менше переплатите.

Коли ви виконуєте кредитні зобов’язання перед мікрофінансовою організацією, не забувайте зберігати документи про оплату (чеки, квитанції або прибутково-касовий ордер). Пам’ятайте, що заборгованість вважається закритою у той момент, коли кошти надійшли на рахунок або в касу МФО. Попросіть у кредитора довідку про те, що ви погасили позику (частину боргу по позиці). В подальшому це дозволить уникнути проблем. Часто недобросовісні кредитори користуються неуважністю і начисляють штрафи за непогашені кілька гривень.

 

Повноваження колекторів в наш час

Стягувачі заборгованості (сам кредитор або колектори) згідно із діючим законодавством не можуть зловживати своїми правами і навмисно завдавати шкоди позичальникові або поручителю. Якщо ви стикаєтеся з подібними протиправними діями, потрібно звернутися до правоохоронних органів. Права позичальника сьогодні в пріоритеті, тому кредитор може зіткнутись з серйозними проблемами в разі протиправних дій зі свого боку. Якщо ви вважаєте, що МФО порушує ваші права, звертайтеся за допомогою до поліції, в прокуратуру і інші інстанції.

Позначки:, , ,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

57 + = 63